Guy Ben-Tov

Ben-Tov_picture 2İsrail’de doğup büyüğen besteci, müzik eğitimine 14 yaşında başlamıştır. Bart Berman ile piyano, Dr. Ilya Heifets, Dan Yuhas ve Ruben Seroussi ile kompozisyon çalıştı. Lisans eğitimini 2016 sonunda The Buchmann Mehta School of Music at Tel Aviv Universitesi’nde tamamladı. Aviva Orshalom Foundation ve the Jerusalem Institute of Contemporary Music’den burs almaya hak kazandı. İsrail’de ve uluslararası platformlarda müzik festivallerine katıldı
 
Program Notu: 
 ZRIMA

Kendi başlarına ayrı birer solo eser olarak var olabilmek ile birlikte, tek bir duo eserin parçasını oluşturabilirler.

Za – flüt parçası dinleyici ve icracıya yatay bir işitsel deneyim sunar.Yona Wallach tarafından kaleme alınan metin, arzulanan doyuma ulaşamamaktan dolayı ortaya çıkan yoğun bir tatminsizliği anlatmaktadır.

Rim- Klarinet parçası, alışılagelen anlamda yatay bir işitsel deneyim ve anlatının çok dışındadır; bunun yerine parça zaman içerisinde değişen ve herhangi bir plana sadık kalmayan bir yapı sunar.İki parça bir arada çalındığında ise, eserin kendi içinde çelişen doğası vurgulanmaktadır.

Başlıklar bir araya getirildiğinde iki adet İbranice kelime oluşturmaktadır: Kronolojik olarak –Zarim (זרים); yabancılar, ancak rim’in za’ya eklenmesiyle –Zrima(זרימה); akış.Bu akış, zaman(Za) ve boşluk(rim) olarak aynı boyutta var olmaktadır. Amaç, müzikal bir akış içerisinde icracıları birbirlerine yabancılaştırmaktır; göldeki suyun kayalara olan yabancılığı gibi.

İletişim:
Email: guyoob@gmail.com

 

Reklamlar